КНУ імені Тараса ШевченкаФРЕКСКафедра фізичної електронікиГоловнаІсторія кафедри

Історія кафедри фізичної електроніки

Кафедра фізичної електроніки є найстарішою кафедрою нашого факультету.

Коли у 1932 р. було прийняте рішення про відновлення Київського університету (закритого рішенням радянського уряду України у 1920 р.), в його складі було організовано фізико-математичний факультет. На факультеті відразу ж було створено серед інших і спеціалізацію «електрофізика», якою керував молодий вчений, співробітник Інституту фізики Моргуліс Н.Д. У 1937 р. спеціалізацію було реорганізовано в однойменну кафедру, яка у 1940 році увійшла до складу новоствореного фізичного факультету. На цей час її керівник Моргуліс Н.Д. вже став доктором фізико-математичних наук, професором та членом-кореспондентом Академії наук України. У 1952 р. кафедра електрофізики була перейменована в кафедру електроніки (з початку 1960-х рр. – кафедра фізичної електроніки). Тоді ж на її базі було організовано радіофізичний факультет. На першому етапі існування факультету, коли його робота здійснювалася в режимі секретності, кафедра електроніки в документах називалася кафедрою № 2.

За час існування кафедри на ній підготовлено більше тисячі висококваліфікованих фахівців для потреб науки, освіти та національної економіки. Серед найвидатніших випускників кафедри - академіки НАН України Корчевой Ю.П. та Находкін М.Г., професори Київського національного університету імені Тараса Шевченка Чутов Ю.І., Городецький Д.О., Левитський С.М., Пікус Г.Я., Шнюков В.Ф.

Зараз навчання фахівців здійснюється в рамках навчальних циклів, які включають оригінальні курси, розроблені на кафедрі, й практичні заняття, в тому числі наукові семінари та лабораторні роботи.

детальніше

© 2014   Кафедра фізичної електроніки  факультету радіофізики, електроніки та комп'ютерних систем
КНУ імені Тараса Шевченка